Nga Vendi
8 gusht 2020
Maqedonia e Veriut:200 raste të reja me Covid 19

Ministria e Shëndetësisë raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri brenda 24 orëve.

Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të 1828 mostrave.

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur me sëmundjen Covid-19 ka arritur në 523.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë me Covid-19 jani diagnostikuar gjithsej 11754 persona.

Prej tyre, 7,622 pacientë janë shëruar.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 3,609.

 Të ndryshme
Më shumë
Uji në Siniçan, ekspertët dalin në terren 1 shtator 2020
Naser Ziberi: Rivalët maqedonas kanë frikë se një shqiptar mund të bëhet Kryeministër 3 korrik 2020
Filloj seanca për zgjedhjen e kryeparlamentarit21 gusht 2020