Nga Vendi
10 gusht 2020
109 raste të reja me Koronavirus dhe një i vdekur në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 109 raste të reja me virusin korona, vetëm një person i infektuar ka ndërruar jetë, ndërkaq 422 janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka arritur në 11.942, të shëruarve në 8.087, të vdekurve në 528, ndërkaq momentalisht në vend kemi 3.327 raste aktive, njofton Portalb.mk.

Personat që kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit vetem nje ngga Shkupi 70 vjeçare.

Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë të shëruar 422:

Në 24 orët e fundit janë bërë 762 testime, ndërkaq numri i përgjithshëm i testeve që nga fillimi i epidemisë 115.569 teste.

 

 Të ndryshme
Më shumë
Ramos me gol festoi paraqitjen e 450-të te Reali 3 korrik 2020
Ish kryetari i LSDM-se Dibër kalon në BDI24 qershor 2020
Mustafi operohet, nuk luan deri në tetor29 korrik 2020