Nga Vendi
23 qershor 2020
Katër të vdekur dhe 118 raste të reja në Maqedoni

Në 24 orët e fundit, nga 1 363 teste në gjithë territorin e vendit, janë regjistruar 118 të infektuar të ri me Covid-19, ndërsa janë regjistruar katër të vdekur – që të katër nga Shkupi.

Sërish, me numër të infektuarish kryeson Shkupi me 55 raste, Tetova 20, Kumanova 9, Ohri 9, Prilepi 4, Gostivari 4, Shtipi 1, Dibra 1, Gjevgjelia 1, Strumica 2, Resnja 5, Kërçova 1, Sveti Nikolla 1…

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka arritur në 5311, ndërsa 251 kanë vdekur që nga fillimi i paraqitjes së virusit Covid-19.Të ndryshme
Më shumë
Masat e reja për COVID-19, Rama: Më 1 qershor planifikojmë hapjen e çerdheve15 maj 2020
Kushtëzonte të dashurën me para, në pr anga 28 vjeçari nga Gostivari29 gusht 2020
Negotina goditet nga moti i lig 5 korrik 2020