Nga Vendi
22 gusht 2020
Maqedoni 1733 testime, 159 raste të reja të covid-19:

Në 24 orët e fundit janë bërë 1733 testime, ndërsa janë regjistruar 159 raste të reja të covid-19:

- Shkup 32
- Kumanovë 25
- Dibër 1
- Shtyp 8
- Prilepi 7
- Tetovë 9
- Strugë 15
- Veles 2
- Bitola 1
- Ohër 4
- Kavadarci 5
- Gostivar 22
- Gjevgjelia 5
- Strumicë 1
- Radovish 1
- Koçani 2
- Pehchevë 1
- Berovë 9
- Vinicë 2
- Delçevo 4
- Kërçovë 3

6 persona të vdekur, katër pacientë nga Shkupi 77 vjeç, 80, 85 dhe 86 vjeç, një pacient nga Gostivari në 61 dhe një nga Shtipi në 76 Pesë prej tyre janë të vdekur në spital dhe një gjendje jashtë spitalit.

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 75 pacientë të shëruar nga:

- Shkup 27
- Kumanovë 1
- Dibër 3
- Shtyp 8
- Prilepi 1
- Tetovë 1
- Veles 2
- Bitola 4
- Gostivar 9
- Krushevë 1
- Kochani 1
- Makedonski Brod 1
- Vinicë 1
- Kërçovë 13
- Negotino 2

Gjithsej 136.051 testime covid janë bërë në vend-19. Sot nuk ka testime brenda shfaqjes.

Numri i përgjithshëm i covid të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 13458, numri i pacientëve të shëruar është 10052, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2843.Të ndryshme
Më shumë
Ja kush është djaloshi 19 vjeçar që humbi jetën në liqenin e malit Sharr në Maqedoni (FOTO)29 gusht 2020
Nuk do ju besohet se kjo është ‘Kallashi’ (FOTO25 qershor 2020
Maqedonia e Veriut:200 raste të reja me Covid 19 8 gusht 2020