Teknologji
26 gusht 2020
Dizajni i iPhone 12 nga Apple vjen në disa imazhe mahnitëse | FOTO

Tifozët e Apple janë mjaft të entuziazmuar për këtë vjeshtë që po vjen.

Përveç katër iPhone-ve të rinj – dy modele iPhone 12 dhe dy modele iPhone 12 Pro – Apple raportohet se do të zbulojë iPads të rinj, modele të reja Apple Watch Series 6, një pako të re të shërbimeve Apple, një shërbim të ri të fitnesit që do të përfshihet në ato shërbime paketë, dhe dy kompjuterët e parë Mac që mund të mundësohen nga procesorët me bazë ARM të modelit të vetë Apple, transmeton Tetova Expres.

Lajmi i keq është se vonesat në prodhim të shkaktuar nga pandemia e coronavirusit do të thotë që iPhone 12 pritet mbase të shtyhet paksa prazantimi i tij, por kjo ende nuk është konfirmuar.

Seria iPhone 12 do të ketë një dizajn të ri që ndërthur dizajnin e vjetër iPhone 4 dhe iPhone 5 me modelin e ri iPhone X / XS / 11. Rezultati pritet të duket diçka si një iPad Pro i ngushtuar.

Këta iPhone pritet të vijnë në madhësi dhe ngjyra të ndryshme, në mënyrë që secili adhurues i Apple të mund të blejë telefonin e inteligjent se si ai e dëshiron, në madhësinë dhe ngjyrat e tij të preferuara.

 Të ndryshme
Më shumë
Bisedimet për Qeverinë e re, takim i ri Zaev-Ahmeti 6 gusht 2020
Ali Ahmeti: Sa jemi afër, aq jemi edhe larg në bisedimet me LSDM10 gusht 2020
Kroacia mban zgjedhjet parlamentare, çfarë flasin sondazhet 5 korrik 2020