Nga Vendi
29 gusht 2020
Ja kush është djaloshi 19 vjeçar që humbi jetën në liqenin e malit Sharr në Maqedoni (FOTO)

Një 19-vjeçar me iniciale F.A., shtetas i Republikës së Kosovës, ka humbur jetën në një liqen në Kodrën e Diellit në Tetovë, i njohur si “Liqeni i Madh”, e që ndodhet në afërsi të vijës kufitare Maqedoni e Veriut-Kosovë.

Siç mëson TV21 nga burime të Ministrisë për Punë të Brendshme, i riu ka qenë bashkë me 5 shokë të tjerë, të cilët kanë dalë për shëtitje në mal. Ai është futur për t’u freskuar në liqen, por s’ka ditur not dhe është mbytur, kanë rrëfyer shokët e tij për policinë, tregon për TV21 burimi nga MPB-ja.

Ekipet e policisë kufitare në bashkëpunim me Njësitin Special “Tigrat” këtë mëngjes e kanë nxjerrë nga liqeni trupin e pajetë të 19-vjeçarit. Të njëjtat burime thonë se në vendngjarje ka dalë edhe Prokurori Publik, k rim-teknika dhe zyrtarët mjeko-ligjorë të cilët e kanë konstatuar vdekjen. Nuk janë konstatuar shenja dh une, thotë burimi.

 

 Të ndryshme
Më shumë
Strugë, dalja deri në orën 17 shënon 30.17%15 korrik 2020
Ushtria refuzon urdhërin e Vuçiç për të shtypur protestat në Beograd11 korrik 2020
BDl hap shtabin komunal zgjedhor në Tetovë (FOTO)25 qershor 2020