Kuriozitete
2 shtator 2020
Pse duhet të konsumoni kërpudha?

Një imunitet i fortë dhe një shëndet i mirë i përgjithshëm është padyshim mjaft i rëndësishëm, sidomos në përballje me situatën që jemi duke kaluar si pasojë e Covid-19.

Kërpudhat konsiderohen mjaft të rëndësishme kur bëhet fjalë për forcimin e imunitetit.

Ato përmbajnë një sasi të madhe të vitaminës B5, e cila ndihmon sistemin imunitar duke prodhuar dhe çliruar antitrupa.

Kërpudhat gjithashtu kanë aminoacide që ndihmojnë në mbështetjen e sistemit imunitar. Njëkohësisht përmirësojnë edhe funksionimin më të mirë të mëlçisë, sidomos tek individët që vuajnë nga problemet e mëlçisë.Të ndryshme
Më shumë
Shteti paguan 4 euro, banorët kërkojnë 100 euro, “frenohen” punimet për ndërtimin e Autostradës Shkup-Bllacë28 gusht 2020
Ja pse duhet të konsumoni një grusht fara kungulli përpara gjumit?15 maj 2020
Spitali i Qytetit“8 shtatori” nga sot fillon me operacione të rregullta të pacientëve27 korrik 2020