Sport
2 shtator 2020
Rakitiç rikthehet tek Sevilla

Mesfushori kroat i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka arritur marrëveshje dhe do të rikthehet tek ish klubi i tij nga i cili u transferua tek Barcelona, Sevilla.

Lajmin e ka dhënë, Fabricio Romano, i cili ka thënë se marrëveshja në mes lojtarit dhe klubit është arritur, po ashtu edhe në mes të klubeve është arritur dhe finalizuar gjithçka – ndërsa lojtari është duke i përfunduar testet mjekësore gjatë ditës së sotme(e hënë), transmeton Insajderi.

Pohimet e Romanos, i ka mbështetur edhe mediumi i njohur spanjoll, Marca, e cila ka thënë se gjithçka është mbyllur dhe lojtari ka nënshkruar kontratë me Sevilla-n, që do të vlejë për tre vitet e ardhshme./Insajderi.com.Të ndryshme
Më shumë
SHBA i dhuron Shqipërisë mbi 32 mijë teste për Covid-1916 gusht 2020
Vuçiç vë në alarm shërbimet sekrete: Jam përgjuar për 1 vit e gjysmë 3 janar 2021
Grubi: Ideja për subvencionim të punësimeve në bazë etnike është përfaqësim i drejtë dhe adekuat i të gjithëve16 tetor 2020