Sport
2 shtator 2020
Kosova kryen tamponët në Shqipëri përpara sfidës me Moldavinë

Testimet për Covid-19 u kryen edhe nga përfaqësuesja e Kosovës, e cila u ndal në Kukës gjatë udhëtimit për në Itali, atje ku do të zhvillojë ndeshjen me Moldavinë, të vlefshme për Ligën e Kombeve.

Fatmirësisht asnjë prej pjesëtarëve të ekipit nuk është bartës u shpreh presidenti i Federatës Kosovare të Futbollit, Agim Ademi. Ai tregoi gjendjen e grupit dhe shanset që përfaqësuesja dardane ka për të avancuar në këtë turne.

Kosova ndodhet në grupin e tretë, të Ligës C. Krahas Moldavisë, kundërshtarë të tjerë të përfaqësueses fqinje janë edhe Greqia e Sllovenia.Të ndryshme
Më shumë
Fshihet ngjarja/ Makina e drejtorit të policisë përplas ‘Smart-in’, drejtuesja në gjendje të rëndë31 korrik 2020
A ka ardhur koha për një kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut?13 korrik 2020
Fëmijët deri në 14 vjet më shumë infektojnë, s’është koha për hapjen e shkollave dhe çerdheve 2 gusht 2020