Nga Rajoni
14 shtator 2020
?Kosovë, 4 viktima dhe 55 raste të reja me COVID-19

Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga gjithsej 574 testime të realizuara për Covid-19, kanë rezultuar 55 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive është 14.692 raste nga 58.425 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 600 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 150 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruare deri më sot është gjithsej 11.585 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.507.

Rastet pozitive janë nga: komuna Gjakovë 9 raste, komuna Prishtinë 8 raste, komuna Gjilan 6 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Pejë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Fushë Kosovë 2 raste, komuna Hani i Elezit 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Lipjan 2 raste, komuna Mitrovicë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Drenas, Junik, Kamenicë dhe Skenderaj.Të ndryshme
Më shumë
A e dini pse tastet F dhe J janë të ndryshme nga të tjerat në tastierë?27 korrik 2020
Përgjegjësi penale për 344 punëdhënës që morën ndihma shtetërore dhe nuk paguan punëtorët11 gusht 2020
Aleanca për Shqiptarët: Vazhdon avazi i vjetër i praktimit të pushtetit nga koalicioni LSDM-BDI13 shtator 2020