Nga Vendi
14 shtator 2020
37 raste të reja me Kovid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1, Koçanë-2.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 131 pacientë të shëruar. Në 24 orët e fundit 4 pacientë kanë humbur betejën me Kovid-19. Një pacientë nga Vinica i moshës 57 vjeçe, dy pacientë nga Ohri 77 dhe 57 vjeç dhe një nga Struga i moshës 74 vjeçare.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 15827, i pacientëve të shëruar 13315 dhe i personave që kanë ndërruar jetë 652. Ndërsa numri i rasteve aktive në vend është 1860.Të ndryshme
Më shumë
Natë dramatike në Gostivar: Dy njerëz kërkohen në ujërat e Vardarit29 gusht 2020
Shtohen rastet me virus, 121 të prekur dhe 3 vdekur në 24 orët e fundit10 shtator 2020
Mickoski: Deputetë nga koalicioni i LSDM-së mund të mbështesin programin e VMRO-së 4 gusht 2020