Sport
14 shtator 2020
Fitoren më të thellë e ka 1-0, Shqipëria zyrtarizon miqësoren e rradhës me kundërshtarin ‘qesharak’

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të zhvillojë një miqësore me Gjibraltarin më 11 nëntor 2020.Sipas marrëveshjes së arritur mes dy federatave, ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena” dhe do të startojë në ora 19:00.

Kjo do të jetë hera e parë që Shqipëria ndeshet me Gjibraltarin, si edhe miqësorja e dytë për kuqezinjtë në program. Kombëtarja shqiptare do të luajë edhe një miqësore ndaj Armenisë më 7 tetor 2020, ndeshje që do të zhvillohet në transfertë.

Pas takimit me Gjibraltarin në muajin nëntor përfaqësuesja kuqezi do të zhvillojë edhe dy ndeshje zyrtare të vlefshme për UEFA Nations League, ndaj Kazakistanit më 15 nëntor dhe ndaj Bjellorusisë më 18 nëntor, që të dyja në shtëpi.Skuadra e Gjibraltarit në 12 ndeshjet e fundit ka vetëm 11 humbje dhe 1 fitore. Suksesin më të thellë e ka 1-0!Të ndryshme
Më shumë
XHAMITË SI VLERA UNIVERSALE NË TOKAT EVROPIANE Nga Merxhan JAKUPI12 gusht 2020
Filipçe: Me kohë do të kemi qasje në vaksinat kur do të jenë gati25 gusht 2020
MPB: Janë regjistruar disa parregullsi gjatë heshtjes zgjedhore15 korrik 2020