Nga Bota
14 shtator 2020
Ulen rastet e reja nga koronavirusi, publikohen të dhënat e 24 orëve të fundit nga Italia

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 14 viktima nga koronavirusi (dje ishin 7)

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35.624

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1008 raste të reja pozitiv, (dje ishin 1458) për një total prej 288,761 të prekurish nga Covid.

Gjithashtu pati edhe 316 të shëruar, për një total prej 213,950 raste pacientësh.

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 2 viktima dhe 125 raste të reja pozitiv.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Rajon ka shkuar në 16.901 kurse totali i rasteve pozitive, që prej fillimit të pandemisë, është rritur në 103464Të ndryshme
Më shumë
Masat antiCOVID, votohet në Kuvend nevoja e ndryshimeve ligjore28 tetor 2020
Shqipëri, pesë raste të reja dhe një i vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit 7 qershor 2021
Hungarezët protestojnë kundër projektligjit të kryeministrit Orban për LGBTI-në15 qershor 2021