Nga Vendi
14 shtator 2020
Maqedoni, 113 shkolla kërkojnë të mbahet mësimi me prani fizike

Gjithsej 113 shkolla kanë dorëzuar kërkesë te Komisioni qeveritar që të mbajnë mësim me prani fizike.

Nga 113 kërkesat, 79 kërkesa kanë arritur nga shkollat fillore dhe 34 nga shkollat e mesme.

Afati për parashtrimin e kërkesës ishte deri më 10 shtator, por nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës thonë se vinë dokumentet e dërguara me postë.

Vendimin përfundimtar nëse shkollat i përmbushin kushtet për mësim fizik nga klasa e katërt e më lart do ta sjell komisioni dhe kjo do të varet nga hapësirat dhe mundësitë teknike të objekteve, por edhe në bazë të gjendjes epidemologjike në komunës në të cilën ndodhet shkolla./Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë
Rasti në Siniçan, Spasovski: Pse një prokuror duhet t’i paraqitet kryeministrit30 korrik 2020
140 raste të reja me COVID-19 dhe 4 viktima në 24 orët e fundit12 shtator 2020
Basha reagon ashpër: Pas zgjedhjeve, vendi i Ramës është në burg30 korrik 2020