Nga Rajoni
19 shtator 2020
Katër shqiptarë Ministra të Jashtëm në Ballkan, Abazoviç drejt pozitës së re

Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë e re të Malit të Zi.

Ministra të Jashtëm shqiptarë në shtetet e Ballkanit aktualisht janë tre të tillë: Gent Cakaj në Shqipëri, Meliza Haradinaj-Stublla në Kosovë dhe Bujar Osmani në Maqedoninë e Veriut.

Lajmi bëhet i ditur nga “Novosti”, e cila ka nxjerrë detaje lidhur me formimin e Qeverisë që do të udhëhiqet nga Zdravko Krivokapiç, përcjell INA.

Sipas mediave malazeze, Abazoviç ka luajtur një rol vendimtar në formimin e kësaj qeverie dhe eliminimin e pushtetit të deritanishëm të Milo Gjukanoviçit.Të ndryshme
Më shumë
Infektohet mësuesja me Kovid-19, 17 nxënës të klasës së parë në izolim 7 tetor 2020
Maqedoni, 57 përqind e qytetarëve nuk mund të shkojnë për pushime vjetore20 korrik 2020
Për herë të parë në historinë e Serbisë, në Parlament do të ulet një deputete me mbulesë 6 gusht 2020