ShowBiz
19 shtator 2020
Fjolla Morina në spitalin e Kukësit para se të kalojë në qelitë e paraburgimit

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina është arrestuar ditën e sotme në pikën e kalimit kufitar në Morinë, ndërsa po tentonte të hynte në territorin shqiptar me dy armë zjarri me vete.

Fillimisht u raportua se Fjolla Morina shkoi në spitalin e Kukësit, por kjo për arsye se është ndjerë keq. Nw bazw tw ligjit femrat që janë nw paraburgim pas arrestimit për vepër penale duhet t’i nënshtrohet një kontrolli mjekësor për të ditur gjendjen shëndetësore,  nëse janë shtatzëne apo kanë sëmundje të tjera.

Destinacioni i këngëtares ka qenë fillimisht në Tiranë e më pas për të shkuar në Ulqin për realizimin e një klipi të ri. Mësohet se për realizimin e klipit do të qëndronte rreth një javë në Shqipëri.

Pritet që ditën e hënë ose të martën, t’i caktohet masa e sigurisë. Sipas kodit penal trafikimi i armëve të zjarrit dënohet nga 10 deri në 20 vite burg.Të ndryshme
Më shumë
Rasti në Siniçan, Spasovski: Pse një prokuror duhet t’i paraqitet kryeministrit30 korrik 2020
Mbetët në fuqi testi PCR për hyrje në vend, Qeveria e Kosovës dhe e Maqedonisë ende nuk kanë vendim14 shtator 2020
Shtohen rastet me virus, 121 të prekur dhe 3 vdekur në 24 orët e fundit10 shtator 2020