Nga Rajoni
25 shtator 2020
(Foto) Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi

Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet. Gjithashtu është lënduar edhe një qytetar, në oborrin e të cilit ka rënë avioni. Në vendngjarje kanë arritur përfaqësues të Ministrisë së Mbrojtjes dhe organeve tjera kompetente.

 

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar mëngjesin e sotëm në Serbi. Raportohet se aeroplani është rrëzuar në afërsi të Loznicës, konkretisht në zonën e fshatit Brasina. Nuk ka informacione nëse piloti i avionit ka mbijetuar apo ka humbur jetën.

Lajmi në përditësim…

(Foto- Arkiv)Të ndryshme
Më shumë
A e dini çfarë ndodhë kur e mbushni veturën me derivate të gabuara18 gusht 2021
Qeveria mban mbledhje në ora 15:00, pritet vendimi për kufijtë23 qershor 2020
Kontrollet e shtuara të trafikut në Maqedoni japin rezultate, ulet numri i aksidenteve28 shtator 2020