Nga Rajoni
18 tetor 2020
Reshjet e shiut bllokojnë Liqenin e Komanit nga mbeturinat

Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që ta bllokojnë Liqenin e Komanit nga mbeturinat.

Në një video të publikuar nga mjeku Arsim Gërxhaliu, tregohet se si ky liqe është mbushur me mbeturina të sjell nga lumenjtë.

 

“Pas shiut lumenjtë sollën turpin e atyre që mbeturinat i hedhin dhe shkatërrojnë bukuritë që natyra na i ka dhuruar. Komani i pakaluar nga pisllëqet e të pafytyrëve”, ka shkruar Gërxhaliu. Të ndryshme
Më shumë
Gjykata Speciale ngrit aktakuzë ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit24 qershor 2020
Thaçi: Ky proces do të vulosë njëherë e përgjithmonë rolin historik të UÇK-së18 korrik 2020
Javën e kaluar afër 11 për qind më pak raste me Covid19 se një javë më parë15 shtator 2020