Nga Vendi
18 tetor 2020
Testet e shpejta për Kovid-19 do të kushtojnë 1.000 denarë

Dërgesa e 4.000 testeve të shpejtë për COVID-19 duhet të mbërrijë në vend javën e ardhshme. Pesë kompani testet e të cilave janë dhënë drita jeshile nga OBSH janë në garë për të blerë testet prej tyre. Këtë për “Kanal5” e deklaroi drejtori i Qendrës Shëndetësore Viktor Isijanovski.

Nëse ata arrijnë në kohë, pacientët do të pranohen në Poliklinikën në Gjorçe Petrov, e cila do të ndodhte për rreth dhjetëra ditë.

Testi do të kushtojë një maksimum 1000 denarë.

Isijanovski e deklaroi këtë për “Faktor” disa ditë më parë.

Kjo do të jetë një mundësi e mirë për secilin pacient për të kontrolluar nëse kanë simptoma të gripit ose Covid-19 dhe të kursejnë para.

“Testet do të kryhen nga 15 deri në 20 minuta dhe rezultatet do të merren menjëherë”, tha Isijanovski.Të ndryshme
Më shumë
Spasovski: Fushata do të jetë pa tubime dhe pa aktivitete “dera më derë”23 qershor 2020
Shqipërisë këtë vit i mungojnë mbi 70 për qind e turistëve të huaj27 korrik 2020
Serbia rrit masat e sigurisë në kufirin me Maqedoninë e Veriut11 gusht 2020