Nga Vendi
18 tetor 2020
Vazhdon numri i lart i te prekurve ne Maqedoni mbi 400 raste te reja...

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.853 teste, ndërsa janë regjistruar 428 raste të reja me COVID-19,

Sipas qyteteve në: Shkup-200, Kumanovë-16, Dibër-2, Shtip-9, Prilep-29, Tetovë-30, Strugë-2, Veles-6, Manastir-14, Ohër-4, Kavadar-17, Gostivar-5, Gjevgjeli-15, Strumicë-11, Kriva Pallankë-1, Radovish-6, Koçan-12, Probishtip-1, Mekedonski Brod-2, Pehçevë-1, Berovë-5, Vallandovë-2, Vinic-3, Dellçevë-4, Kratov-2, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-11, Resnjë-10, Negotin-5.

 

Instituti i Shëndetit Publik sot regjistroi 128 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Dhjetë persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (60 dhe 66), një nga Kumanova (64), dy pacientë nga Prilepi (57 dhe 87), dy nga Tetova (75 dhe 53), një nga Struga (55), një nga Strumica (83) dhe një pacient nga Kriva Pallanka (80).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 23.628.Të ndryshme
Më shumë
Fifi është bërë modele, shikojeni trupin e saj perfekt pas dobësimit27 korrik 2020
Taravari: Jemi vetë disa ditë para fitores së madhe të shqiptarëve të Maqedonisë12 korrik 2020
Qeveria e re të hënën propozohet në Kuvend22 gusht 2020