Nga Rajoni
8 dhjetor 2020
Kosovë, 17 të vdekur dhe 557 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.541 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 557 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 17 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 727 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 30.157 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.587.

 Të ndryshme
Më shumë
Çulev: Gjatë ditës u regjistruan 151 denoncime15 korrik 2020
Biznesmeni masakron gruan, vret veten pas përleshjes me policinë (FOTO)15 maj 2020
Policia qëllon për vdekje një 25-vjeçar në Tiranë 8 dhjetor 2020