Nga Rajoni
11 dhjetor 2020
Haradinaj takohet me Zoran Zaevin, biseduan për avancimin e bashkëpunimit mes dy vendeve

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij në Shkup është takuar më kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev.

Haradinaj njofton se biseduan për gjendjen politike dhe krizën ekonomike të shkaktuar nga pandemia në të dy vendet.

“Biseduam për gjendjen politike në vendet tona, krizën ekonomike të shkaktuar nga pandemia, temat e integrimeve euroatlantike dhe tema të tjera me interes për të dyja vendet.“, thuhet në njoftimin e Haradinajt në rrjetin social Facebook.

Tutje, ai shton se me Zaev-in u dakorduan të vazhdojnë kontaktet dhe bashkëpunimin për të avancuar më tutje marrëdhëniet mes dy vendeve.

“Gjatë vizitës time në Shkup, takova mikun tim Zoran Zaev, kryeministër i Maqedonisë së Veriut. U dakorduam të vazhdojmë kontaktet dhe bashkëpunimin për të avancuar më tutje marrëdhëniet mes dy vendeve”, shkroi Haradinaj.

 

 Të ndryshme
Më shumë
Dalin pamjet: Si u përplasën anijet ushtarake greke dhe turke në Egje, ngjarja u mbajt e fshehtë15 gusht 2020
Ish-lojtari i Interit i infektuar me koronavirus: E nënvlerësova, por vuajta për 25 ditë15 maj 2020
Maqedoni: 47 mijë euro shpenzime rrugore për një deputet27 korrik 2020