Nga Vendi
3 janar 2021
Makina përplaset me mikrobusin, pla gosen 5 pasagjerë

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar këtë mbrëmje këtë herë në aksin rrugor Elbasan- Bradashesh.

Një automjet tip Volksëagen kabriolet është përplasur me një mrikobus pasagjerësh, si pasojë janë dëmtuar 5 persona të cilët janë  transportuar për në spitalin e Elbasanit.

                                                                                     

Në vendngjarje janë shërbimet e Policisë dhe të urgjencës spitalore. Policia ka dërguar nëpërmjet autoambulancave në spital menjëherë të plagosurit për ndihmë mjeksore, si dhe ka bërë të mundur zhbllokimin e trafikut, pasi u krijuan radhë të gjata në të dyja kahet e lëvizjes. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për përcaktimin e shkakut të aksidentit



Të ndryshme
Më shumë
Fotoja e të moshuarës në lajmërimin e vdekjes bën xhiron e botës26 gusht 2020
Ahmeti për qeverinë e re: Këto janë vijat e kuqe17 korrik 2020
Seancë konstituive të Kuvendit më së voni për 20 ditë, duhet ta konvokojë Xhaferi16 korrik 2020