Sport
24 janar 2021
Manchester United 3-2 Liverpool, nota e Xherdan Shaqiri dhe të tjerëve

Manchester United ka eliminuar Liverpoolin në 1/16 e finales me rezultat 3-2.

Golat për Djajtë e Kuq i shënuan Mason Greenwood, Marcus Rashord dhe Bruno Fernandes, derisa për The Reds i realizoi Mohamed Salah.

Unitedi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.85, me Liverpoolin që u vlerësua 6.34.

Lojtarët me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishin Rashford e Roberto Firmino që u notuan me 8.1.

Xherdan Shaqiri që u inkuadruar në lojë në minutën e 81-të, u vlerësua me 6.0.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Rhys Williams që u notua me 5.4.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:  

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

 

 

Foto: WhoScored

Foto: WhoScoredTë ndryshme
Më shumë
Aziri për Çelikun: ‘Nënçmimi i nënave shqiptare, stigmatizon nënat tona me shamija’19 korrik 2020
MPB shpall konkurs për pranim të 500 policëve të rinj 5 gusht 2020
Bisedimet për Qeverinë e re, takim i ri Zaev-Ahmeti 6 gusht 2020