Sport
24 janar 2021
Manchester United 3-2 Liverpool, nota e Xherdan Shaqiri dhe të tjerëve

Manchester United ka eliminuar Liverpoolin në 1/16 e finales me rezultat 3-2.

Golat për Djajtë e Kuq i shënuan Mason Greenwood, Marcus Rashord dhe Bruno Fernandes, derisa për The Reds i realizoi Mohamed Salah.

Unitedi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.85, me Liverpoolin që u vlerësua 6.34.

Lojtarët me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishin Rashford e Roberto Firmino që u notuan me 8.1.

Xherdan Shaqiri që u inkuadruar në lojë në minutën e 81-të, u vlerësua me 6.0.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Rhys Williams që u notua me 5.4.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:  

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

 

 

Foto: WhoScored

Foto: WhoScoredTë ndryshme
Më shumë
Grubi takon ambasadoren gjermane: Jemi gati t’i nisim bisedimet për anëtarësim në BE 7 shtator 2020
BDl hap shtabin komunal zgjedhor në Tetovë (FOTO)25 qershor 2020
Nga 6000 denarë për 280 mijë qytetarë parashihen në pakon e katërt27 shtator 2020