Nga Rajoni
14 shkurt 2021
Kështu po votohet në Drenicë

Kosova po voton sot për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, më pak se një vit e gjysmë nga zgjedhjet e fundit.

Zgjedhjet po mbahen edhe mes pandemisë së koronavirusit që ka prekur më shumë se 64 mijë persona në vend, si dhe ka lënë të vdekur më shumë 1,500 prej tyre.

Në Drenicë qytetarët janë mobilizuar për të votuar. Ata me vetura dhe me flamuj të UÇK-së janë nisur për të ushtruar të drejtën e tyre.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, shihet një numër i madh i veturave teksa lëvizin me flamuj të UÇK-së.Të ndryshme
Më shumë
Një shqiptare fiton “The Voice Kids” në Belgjikë, vajza e Robert Alija na bëri krenarë të gjithëve12 shtator 2020
Lëvizjes BESA – Tetovë të gatshëm për fitoren e madhe në zgjedhjet e 15 korikut22 qershor 2020
Mickoski: Nëse Zaevi do t’i përkulet Bullgarisë, atëherë do t’i ndodhë populli14 nntor 2020