Nga Vendi
23 shkurt 2021
Maqedoni: 386 gjoba për qytetarët që nuk kanë mbajtur maska

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit janë regjistruar 386 raste të mosmbajtjes së maskës mbrojtëse.

MPB ju bën apel qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19./Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë
Policia e Maqedonisë me aksion kundër motoçiklistët që organizojnë gara ilegale mes tyre19 korrik 2020
Debati për Xhaminë, Ahmet Kalaja: Gold Agës i doket e vogël xhamia: “Veç tish kon ma e madhe”22 korrik 2020
Dy fjalë për botimin e ri me autor ambasadorin Arben Çejkun29 qershor 2020