Sport
6 maj 2021
Si arriti Lorik Useini nga Tetova të bëhet kampion Kick boksi në Beograd?

Triumfi i Lorik Useinit në turneun internacional të kik boksit që u mbajt në Beograd, ka qenë befasi edhe për ekipin ku ai trajnon.

Siç bëri të ditur trajneri i Lorikut, pjesëmarrja në garën në Beograd është e para e këtij lloji ku ai merr pjesë, megjithatë, ai sërish triumfoi.

Triumfi i tij ka ardhur pas tre luftërave, që i ka realizuar ndaj dy kik-boksierëve serb dhe një boshnjak.

Useini është pjesëtar i klubit “Tetova”, ndërkaq në këtë turnir ka përfaqësuar Maqedoninë e Veriut.Të ndryshme
Më shumë
Zaev ka ftuar Mickovskin të bëhen bashkë kundër Ali Ahmetit dhe kryeministrit shqiptar27 qershor 2020
Shahpaska për mungesën e kuadrit në Çerdhe: Komunat të sigurojnë kuadër 3 shtator 2020
Studeniçan, procesi zgjedhor vijon nën masa kujdesi15 korrik 2020