Nga Vendi
7 qershor 2021
Historike në Maqedoni, vetëm një i infektuar me COVID-19 për 24 orë

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 1.375 teste, ndërsa është regjistruar vetëm një rast me coronavirus në Kumanovë.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 204 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Janë konfirmuar tre viktima nga coronavirusi. Në Kumanovë (55), Tetovë (61) dhe Gjevgjeli (80).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.418, numri i pacientëve të shëruar është 149.496, numri i vdekjeve është 5.458, ndërsa numri i rasteve aktive është 464.

Kujtojmë se një të infektuar ka pasur në ditën e parë kur filloi pandemia në vend, më 16 shkurt të vitit të kaluar./Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë
Mbyllet Lista Zgjedhore, KSHZ: Të drejtë vote 1 814 263 votues 1 korrik 2020
Pse duhet të hani shalqi çdo ditë, dhjetë arsye të forta për shëndetin27 korrik 2020
Werderi dhe Rashica nuk ia dalin në shtëpi, mbetja në Bundesliga do të diskutohet në ndeshjen e kthimit 2 korrik 2020