Sport
22 qershor 2021
Euro 2020: UEFA nuk lejon ndriçimin me ngjyrat e ylberit

UEFA nuk e pranoi kërkesën e bashkiakëve të Mynihut për ta ndriçuar me ngjyrat e ylberit stadiumin e futbollit të qytetit gjatë ndeshjes Gjermani-Hungari të mërkurën.

"UEFA është në bazë të statutit një organizatë neutrale politike dhe fetare.

Për shkak të kontekstit politik të kësaj kërkese të veçantë, UEFA-s i duhet ta refuzojë këtë kërkesëTë ndryshme
Më shumë
Motoçiklisti përplaset me shtyllën, humb jetën në vendngjarje22 shtator 2020
Nuhi Neziri kandidat i BDl-së pe?r Komune?n e Tearce?s29 qershor 2021
Maqedoni: Gjashtë viktima dhe 140 raste të reja me Covid 1920 shtator 2020