Sport
28 korrik 2021
Qeveria e Maqedonisë i ndan Georgievskit 30 mijë euro shpërblim për garat olimpike

Qeveria e Maqedonisë në mbledhje për medaljen e argjentë në lojërat olimpike në Tokio i ndau Dejan Gerogievskit 1.200.000 denarë (apo 30 mijë euro)

Po ashtu edhe trajnerit të tij Darko Kostovskit do t’i ndahen 600.000 denarë.

Ndryshe, fituesi i medaljes së artë Dejan Georgievskit do t’i ndahen edhe 600.000 denarë të tjerë nga Agjencia për Rini dhe Sport./Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë
Njihuni me personin e vetëm në botë që ka të drejtë të vozisë pa patentë shoferi13 gusht 2021
Tatuazhi që po habit internetin 6 gusht 2021
Atifete Jahjaga pëson ndryshime drastike në paraqitjen fizike 1 tetor 2021