Sport
6 gusht 2021
Cilat janë klubet ku mund të shkojë Lionel Mesi?

Mediat e ndryshme evropiane, pas lajmit se Lionel Mesi largohet nga “Kam Nou”, kanë shtjelluar listën klubeve, ku argjnetinasi mund ta vazhdoj karrierën.

Paris Sen Zhermeni mbetet favoriti kryesor, me klubin francez që është gati t’ia plotësojë çdo kërkesë argjentinasit. Lidhja e ngushtë e Messit me disa nga lojtarët e PSZH-së mund ta qoj atë në “Park de Princes”.

Ndërkohë në garë fuqishëm për argjentinasin janë edhe dy skuadrat tjera të mëdha evropiane, si Man. Siti dhe Interi. Siti lidhet me Mesin për faktin se Pep Guardiola e dashuron futbollistin dhe tentoi transferimin e tij edhe verën e vitit të kaluar.

Ndërkohë sa i përket skuadrës italiane Inter, Mesi gjithmonë ka qenë i lidhur me ta për faktin se kjo skuadër ka qenë një shtëpi për futbollistët argjentinas.Të ndryshme
Më shumë
Kolegët e spiunuan te menaxheri, infermierja hiqet nga puna17 gusht 2021
Mjeku shqiptar që thoshte se koronavirusi zhduket verës, ja çka thotë tani?11 korrik 2020
Medalja e artë olimpike për Nora Gjakovën, Rama: Bravo yll26 korrik 2021