Nga Rajoni
4 korrik 2020
Ngjarja e rëndë/ Prokuroria nis hetimet ndaj sekteve fetare

Dy ditë pas ngjarjes në Kombinat, Policia e Shtetit dhe Prokuroria kanë nisur hetim për të gjitha sektet fetare.

Mësohet se të gjitha sektet fetare po hetohen nga prokuroria.

Ditën e premte Zhaneta dhe Anisa Josifi, nënë e bijë, 56 dhe 33 vjeç, janë gjetur të vetëflijuara në shtëpinë e tyre në Kombinat, ndërsa vajza tjetër, Blerta Josifi, 34 vjeç është në gjendje të rëndë shëndetësore. Të treja kanë qenë pjesë e një sekti fetar. 

Dyshohet se Anisa Josifi ka humbur jetën disa muaj më parë, por është mbajtur në shtëpi nga e ëma dhe motra me shpresën e ringjalljes.

Trupi i saj është gjetur i lyer me vajra dhe lëngje të tjera për të ngadalësuar dekompozimin.Të ndryshme
Më shumë
Gjendja e komunikacionit rrugor në Maqedoninë e Veriut26 gusht 2020
Kameramani Shenoll Ahmeti e humbi betejën me Kovid-19 1 korrik 2020
Hapja solemne e evenimentit tradicional nderkombëtar 18 shtator 2020