Nga Vendi
30 gusht 2021
Tetovë, ja sa persona me Covid kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit

Dy persona kanë vdekur në 24 orët e fundit në Tetovë nga Covid 19 ndërsa gjithsejt të hospitalizuar janë 116 pacientë.

Autoritetet e Spitalit të Tetovës thanë se gjendja po stabilizohet por apeluan për kujdes maksimal dhe respektim të masave

Poashtu ata thanë se të vaksinuar me një dozë janë 6 persona po aq sa prej tyre kanë marrë dozën e dytë.

116 pacientë janë me oksigjeno-terapi ,asnjë prej tyre me respirator ndërsa ambulantë ditore 99 pacientë.

Ditëve të fundit në Tetovë është rritur numri i personave që po vaksinohen ndërsa nga Spitali thanë se kjo duhet të vazhdojë edhe gjatë kësaj periudhe.TetovasotTë ndryshme
Më shumë
A do të qëndrojnë talibanët të bashkuar në qeverisje?26 gusht 2021
Gazetari i POLITICO’s për nominimin e Hill-it në Serbi: Amerika u kthye!15 tetor 2021
Mërgimtari: Do ta padisë kryeministrin Zaev për manipulimin e regjistrimit23 shtator 2021