Nga Rajoni
14 shtator 2021
E veshur me ngjyrë të kaltër për vizitën në Shqipëri, mesazhi i koduar pas xhaketës së Merkel

Ka mbërritur vetëm pak minuta më parë në aeroportin e Rinasit kancelarja gjermane Angela Merkel. Merkel u prit në aeroport nga ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka.

Merkel ishte e veshur me një xhaketë të kaltër dhe një palë pantallona të zeza. Ekspertët e komunikimit gjatë 16 viteve të udhëheqjes kanë komentuar shpesh edhe kodet dhe mesazhet që përcjell përmes pamjes së saj kancelarja, shkruan “forbes”.

Mirëpo çfarë do të thotë ngjyra e kaltër, çfarë mesazhi përcjell Merkel me veshjen e saj në Shqipëri?

Sipas ekspertëve Merkel vishet me xhaketë të kaltër kur udhëton jashtë vendit dhe me atë veshje tregon se është objektive dhe se i jep rëndësi të madhe asaj që po ben.

Ndërsa ngjyra e zezë tregon se vendi pritës nuk e ka mirë punën.Të ndryshme
Më shumë
Në luftë me kancerin, por Vjosa Berisha shkëlqen në hapjen e “PriFest”25 gusht 2021
Qeveria ndaloi dasmat, por jo edhe koncertet e festivalet në ambiente të hapura19 gusht 2021
Vaksinat nuk ju bëjnë magnetikë, ekspertët zbërthejnë videot me monedhat që ‘ngjiten’ në krah 8 korrik 2021