Nga Rajoni
14 shtator 2021
Vdes ish-Myftiu i Kosovës, Rexhep Boja

Në moshën 75-vjeçare ka ndërruar jetë Rexhep Boja, ish-Myftiu i Kosovës.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë publik Bashkësia Islame e Kosovës.

“Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ngushëllon familjen Boja, miqtë, kolegët, të gjithë besimtarët mysliman si dhe qytetarët e Kosovës”, thuhet në njoftim.Të ndryshme
Më shumë
Mijallkovi dorëzohet në Prokurori: Kam qenë i sëmurë!23 shkurt 2021
Irina Shayk pozon topless për të promovuar modelet e saj të reja të këpucëve 3 korrik 2021
MPB: Janë regjistruar disa parregullsi gjatë heshtjes zgjedhore15 korrik 2020