Nga Bota
30 shtator 2021
50-vjeçari merr pjesë në operacionin në Turqi ku po kërkohej vetë ai

Një burrë 50-vjeçar nga Turqia, i quajtur Bayhan Mutlu, u raportua i zhdukur disa ditë më parë nga lagjja rurale e vendit Cayyaka. Zona është pranë qytetit Inegol në Provincën Bursa të Turqisë.

Ditën kur ndodhi ky incident qesharak, Bayhan dhe miqtë e tij pinë alkool së bashku. Pas kësaj, 50-vjeçari nuk u kthye në lagje, ai ishte futur diku në pyll.

Mutlu ka befasuar autoritetet, kur në operacionin për kërkimin e tij u paraqit vetë ai, për të ndihmuar. Ai ishte i dehur.

Ekipet e shpëtimit kishin nisur kërkimin në zonën ku ishte parë së fundi dhe mori një befasi të këndshme kur thirrën emrin e personit.Në momentin e thirrjes u paraqit një njeri para dhe pyeti: “Kë po e kërkojmë? Unë jam këtu”. Ishte vetë Mutlu.Të ndryshme
Më shumë
Gjendet një person i vdekur në Shkup 6 korrik 2020
Vëzhgimi i një gazetari gjatë pushimeve në Durrës! Si silleshin një familje nga Kosova që jeton në Gjermani, e si një nga Shqipëria që jeton në Greqi23 korrik 2021
E ka me Mevlanin?! Pasi zbuloi se është dashuruar, Ledjana jep deklaratën e fortë “Jam penduar se kam lënduar..”10 gusht 2021