Nga Vendi
10 korrik 2020
205 të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit, 6 viktima dhe 336 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 205 raste të reja të të infektuarve me Kovid 19. Ndërkohë që numri i të shëruarve është më i lartë se i të infektuarve dhe shënon 336. Sipas raportit gjatë 24 orëve të fundit kanë nderuar jetë edhe 6 pacientë të prekur nga Kovid-19Të ndryshme
Më shumë
57 vite nga tërmeti që shkatërroi Shkupin26 korrik 2020
Partitë shqiptare, gati emrat e zv/ministrave në Qeverinë ‘Zaev 2’12 shtator 2020
6 të vdekur dhe 136 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni12 korrik 2020