Nga Rajoni
11 tetor 2021
Nëse vonoheni në punë, do përfundoni si shqiptari në Gjermani

Pronari gjerman ka menduar një ide komike për të ndëshkuar punonjësin shqiptar, i cili shkoi me vonesë në punë.

‘JOQ’ ka ndarë foton e cila iu është dërguar nga një emigrant shqiptar. Shihet që punëtori i ndërtimit mban një komerdare rozë, e quajtur ndryshe ‘flamingo’.

Personi që ka dërguar foton shkruan se punëtori shqiptar do të punojë ashtu, ndaj këshillon gjithsecilin që të mos vonohet në punë dhe të bëhen më të përgjegjshëm.

POSTIMI I ‘JOQ’
Një emigrant shqiptar në Gjermani na shkruan: “Prsh JOQ, shiko si e ndeshkoi shefi kete shqiptarin se erdhi vone ne pune. Do punoje ashtu. Mos u vononi ne pune, behuni te pergjrgjshem. Flm nese e postoni”. 

 Të ndryshme
Më shumë
Këto janë masat e reja për udhëtime në Evropë13 gusht 2021
Bejrut/ Deri tani 78 viktima dhe 4000 të plagosur nga shpërthimi 5 gusht 2020
Kosovari tentoi të kalojë kufirin me Maqedoninë e Veriut me test fals të COVID-19, arrestohet nga Policia 2 shtator 2021