Nga Vendi
23 nntor 2021
Qeveria shpall tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me një njoftim në Facebook ka treguar se në vend do të ketë ditë zie, duke filluar nga sot 23 nëntor.

“Qeveria në mbledhjen e sotshme ka shpallur tre ditë zie në gjithë territorin e shtetit. 23, 24 dhe 25 nëntor do të jenë ditë zie në Maqedoni, për shkak të tragjedisë ku kanë humbur jetën 45 njerëz nga Maqedonia e Veriut” ka shkruar Zaev.

Kryeministri Zaev është duke qëndruar në Bullgari së bashku me ministrat Bujar Osmani dhe Venko Filipce, dhe kryeprokurorin Ljubomir Joveski./Express

 Të ndryshme
Më shumë
LSDM shpalli thirrjen për kandidatët për kryetar komunash, ja kushtet ?25 qershor 2021
Trajkoviq: Vuçiq kishte shpresuar se Kosova do të ndahej deri në vitin 202124 shtator 2021
Falsifikimi i testeve për COVID-19 edhe në Kosovë, mediumi zviceran thotë se “çmimi për një test të tillë ka shkuar deri në 800 franga” 6 shtator 2021