Nga Vendi
27 nntor 2021
Zaev shpreh ngushëllime për viktimat e Gllogjanit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka shprehur ngushëllime për rastin e mbrëmshëm që ndodhi në Gllogjan.

“Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, shpreh keqardhje për tragjedinë e tmerrshme që ndodhi në Kosovë.

Nuk ka fjalë ngushëllimi për prindërit e fëmijëve që tragjikisht humbën jetën, e as për të gjithë qytetarët e Kosovës që po vajtojnë për jetët e humbura.

Jemi bashkë në zi me mendimet tona dhe dëshirojmë shumë forcë që të kalojë pikëllimi dhe dhimbja”./AlsatMTë ndryshme
Më shumë
Arben Çejku: Akuzat ndaj shtetarëve dhe luftëtarëve të UÇK për të dëmtuar shtetësinë dhe imazhin ndërkombëtar të Kosovës19 dhjetor 2020
Oriola e bën sërish, mahnit me format e admiruara trupore30 gusht 2021
Kejvina shfaqet në bikine22 qershor 2021