Nga Vendi
27 nntor 2021
Raporti 24 orësh mbi gjendjen e Koronavirusit në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit  janë regjistruar 463 raste të reja, jetën e kanë humbur 17 persona, ndërsa 336 e kanë fituar betejën me Covid -19. Që nga fillimi i pandemisë në vend janë regjistruar 214.676, ndërsa prej tyre janë shëruar 198.755 dhe 7.528  kanë humbur jetën. Rastet aktive me virus në vend janë 8.393./alsatM

 Të ndryshme
Më shumë
Të gjitha fatkeqësitë në RMV nga viti 1951, zjarri në Tetovë i gjashti për nga numri i viktimave (Infografik)10 shtator 2021
KSHZ në Maqedoni ka nisur fushatën edukative për Zgjedhjet Lokale 2021 8 tetor 2021
Në Studeniçan fiton Azem Sadiku31 tetor 2021