ShowBiz
11 dhjetor 2021
Betrini, Betrunti”, Beniada i ngàtërroi emrin, ja si reàgon Butrint Imeri (FOTO)

Beniada, një prej banoreve të shtëpisë më të famshme të moméntit në Shqipëri “BB VIP”, është kthýer në një prej persònazhéve më të dashur për publikun shqiptar.

Ajo la Italinë për ekspériéncën në Shqipëri, ndërsa të gjithëve na ka bërë përshtýpje qòftë edhe njëherë të vétme mënyra e lezétshme si flet shqip.

Beniada nuk e ka hàrruar orígjinën dhe gjuhën e saj, teksa mùndohet që t’i përshtàtet banorëve e shpesh bën “gàfa” që na shkríjnë së qeshuri.

Beniada Nishani tregon historinë e dashurisë me futbollistin: U ndamë pas 7  vitesh lidhje...

Së fùndmi, Beniada ishte duke diskùtuar me banorët e tjerë për këngëtarin e saj të preféruar dhe fíllimísht u shpreh se vdíste për Ledri Vulën.

Mirëpo, ca sekonda më vonë kuptoi se kishte ngàtërruar pérson dhe s’po ia gjénte dot emrin këngëtarit të saj të preféruar.

 

 

“Betrini, Betrinti, Betrunti…”- tha ajo duke iu reféruar këngëtarit Butrint Imeri, ndërsa të gjithë ia plàsën gàzit.

Madje, video e saj epíke po bën xhíron e rrjétit.

Ky momént nuk i ka shpétuar as artistit që duket se gjithàshtu ka qeshur me Beniadën. Në InstaStory, Butrinti shkruan:

“Betrini, Betrinti, Betrunti”, duke e shoqëruar me një story tjetër të një emòji duke qeshur me lòt dhe një zemër të kùqe.

Beniada ia fítoi zemrën edhe Betrinit/Betrintit/Betruntit.

 



Të ndryshme
Më shumë
Nxënësit e fshatrave të Malësisë që ndjekin mësimet në Gostivar pa transport22 shtator 2021
Policia: Dyshohet se sulmi mbi autobus në Gllogjan u krye nga një person i vetëm26 nntor 2021
Maqedonia ka borxh 7.4 miliardë euro, në 6 muajt e fundit është rritur për 900 milionë euro! 2 gusht 2021