Nga Rajoni
11 dhjetor 2021
Berisha voton për shkarkimin e Lulzim Bashës

Ish-kryeministri Sali Berisha sapo kanë votuar për shkarkimin e kreut aktual Lulzim Basha.

Berisha u afrua pranë kutive për të votuar kur shumica e delegatëve kanë hedhur tashmë votat për shkarkimin e Bashës.

Pasi ka hedhur voton e tij në kuti, Berisha ka përshëndetur me ngritjen e dy gishtave. Ndërsa ditën e sotme pritet edhe të bëhet numërimi i votave, për të kuptuar nëse ata kanë votuar për largimin ose jo të kreut aktual të PD, Lulzim Basha.

Kujtojmë se Berisha thirri Kuvendin e PD-së, për të shkarkuar Lulzim Bashën nga detyra e kryetarit, ndërsa ka deklaruar se do të kandidojë për drejtues të kësaj partie.

Ndërsa nuk dihet se si do të reagojë selia blu dhe kryetari i saj ndaj këtij votimi, do e njohë atë apo jo./Opinion.al

                           Të ndryshme
Më shumë
Ju pickojnë mushkonjat? 3 mënyra për të lehtësuar kruajtjen15 gusht 2020
Taravari Selës: Kryetar, këdo që nxjerrim në Gostivar, e fitojmë BDI-në16 shtator 2021
Turqia tërhiqet zyrtarisht nga traktati kundër dhunës ndaj grave 1 korrik 2021