Nga Rajoni
14 korrik 2020
Nga 1000 në 2500 euro për kalim të paligjshëm të kufirit, arrestohen 5 persona në Durrës!

5 persona janë vënë në prangat e policisë shqiptare ndërsa, 8 të tjerë janë shpallur në kërkim për shkak se akuzohen për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit.

Gjithashtu të arrestuarve u janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale 3 automjete, 4 pasaporta dhe një sasi e konsiderueshme në lekë dhe euro.

Të arrestuarit, kundrejt fitimit nga 1000 deri në 2500 euro, u jepnin ndihmë për kalimin e paligjshëm të kufirit, personave që u refuzohej hyrja në vendet e BE-së.Të ndryshme
Më shumë
Berisha: Ia urova Ali Ahmetit fitoren e rëndësishme dhe bindëse që BDI arriti në këto zgjedhje17 korrik 2020
Ministria e Arsimit në Maqedoni akoma pa strategji konkrete për vitin e ardhshëm shkollor 7 korrik 2020
LAJMI FUNDIT/ Votohet qeveria e re e Maqedonisë30 gusht 2020