Nga Vendi
22 korrik 2020
Ali Ahmeti: Më ka ftuar Gjykata Speciale

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë.

Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për TV21.

“Po, është e vërtetë. Më ka ftuar Specialja dhe do të shkoj”, tha Ahmeti.

Ahmeti është ftuar nga Specialja në rolin e dëshmitarit.

Paraprakisht Gjykata Speciale intervistoi presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin në lidhje me luftën e Kosovës me Serbinë. Nuk dihet nëse edhe ftesa e Ahmetit ka të bëj me intervistimin ose jo të Thaçit./TV21/

 

 Të ndryshme
Më shumë
Arsyeja përse duhet ta nisni ditën me ujë dhe limon 3 gusht 2020
Amerikanët lëshojnë 750 milionë mushkonja të modifikuara gjenetikisht në natyrë! Arsyeja do t’ju shokojë!23 gusht 2020
Borissov: Pakica bullgare duhet të jetë pjesë Kushtetutës së RMV-së28 tetor 2021