Nga Rajoni
27 korrik 2020
Thaçi e ekspozonë makinerinë ushtarake që Kosova e bleu nga amerikanët

Të shtunën ka arritur një kontingjent me automjete të blinduara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat janë blerë për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Këto automjete, sot i ka ekspozuar edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, raporton Express.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Thaci ka njoftuar se edhe rekrutimi i ushtarëve të rinj do të nisë së shpejti.

“Një takim informues sot kisha me komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Ramën. Ushtrisë së Kosovës nga dje i është shtuar një kontingjent prej 42 automjetesh ushtarake amerikane “Humvee”. Edhe rekrutimi i ushtarëve të rinj do të nisë së shpejti. Liria, shteti i pavarur dhe ushtria na japin identitetin dhe krenarinë e lirisë dhe demokracisë! HTH”, ka shkruar ai./Gazeta ExpressTë ndryshme
Më shumë
Rama u reagon sërish atyre që e kundërshtuan Bregoviqin: E bënë kriminel pa asnjë fakt24 gusht 2021
Vëzhgimi i një gazetari gjatë pushimeve në Durrës! Si silleshin një familje nga Kosova që jeton në Gjermani, e si një nga Shqipëria që jeton në Greqi23 korrik 2021
Flet e reja afgane: Njerëzit kanë frikë të dalin nga shtëpitë e tyre, talibanët kanë vendosur kufizime në aeroport19 gusht 2021