Sport
29 korrik 2020
Inter 2-0 Napoli, nota e Elseid Hysajt dhe të tjerëve

Interi e ka mposhtur 2-0 Napolin në kuadër të javës së 37-të në Serie A.

Golat për Nerazzurët i shënuan Danilo D’Ambrosio dhe Lautaro Martinez.

 

Interi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.82, derisa Napoli u vlerësua me 6.31.

 

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte D’Ambrosio që u notua me 7.6.

Paraqitje pozitive kishte edhe Elseid Hysaj që u vlerësua me 6.5.

Në anën , dështimi i këtij ballafaqimi doli të ishte Kalidou Koulibaly që u notua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Interit (Foto: WhoScored)

 

Notat e lojtarëve të Napolit (Foto: WhoScored)Të ndryshme
Më shumë
Deputetët në Maqedoni, 30 ditë për listat anketuese 6 gusht 2020
ASH: Institucionet gjyqësore vazhdojnë të jenë të politizuara29 qershor 2020
Taravari: LSDM-ja hesht për kaubojt e BDI-së dhe sulmon komunat e ASH-së 4 shtator 2020