Nga Vendi
4 gusht 2020
Shërohen 136 pacientë nga coronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit, 136 pacientë e kanë fituar betejën me coronavirusin.

Prej tyre nga Shkupi-50, Kumanova-16, Prilepi-2, Tetova-5, Struga-28, Ohri-18, Gostivari-2, Krusheva-1, Koçani-1, Makedonski Brod-1, Kratova-1, Shën Nikolla-10, Kërçova-1.

 

Me rastet e sotme, numri i përgjithshëm i personave të shëruar nga COVID-19 shkon në 7.108.

Ndërsa nga ana tjetër numri i viktimave deri sot ka arritur në 505.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë e Veriut janë infektuar gjithsej 11.202, kurse raste aktive për momentin janë 3.589.Të ndryshme
Më shumë
Letërnjoftime dhe pasaporta në Shkup, edhe gjatë vikendit23 qershor 2020
4 ushqime shumë më të dëmshme se cigarja15 maj 2020
Derkoski: Rreth 1.8 milionë votues janë në Listë Zgjedhore29 qershor 2020