Nga Vendi
7 gusht 2020
Lufta e ‘Telit’ dhe kurthi ndaj tij, flet Hysni Shaqiri (Video)

Në 19 vjetorin e vr asjes së komandantit të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Lefter Bicaj-Teli, bashkëluftëtari i tij dhe ish nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Hysni Shaqiri, flet për veprën e njërit nga luftëtarët më të dalluar të UÇK-së, në vitin 2001.

Pse nuk u ndiçua kurthi ndaj tij? Kush nuk e deshi të gjallë komandant Telin? Pse nuk u ndihmua familja e tij? Në këto pyetje përgjigjet Hysni Shaqiri, në intervistën e tij për gazetën LAJM, që mund ta ndiqni në videon më poshtë. Të ndryshme
Më shumë
Atentat në Shkodër, breshëri plumbash drejt një makine27 qershor 2020
Rezultatet prej rreth 60% të votave të numëruara15 korrik 2020
Facebook forcon politikën e vet të moderimit të përmbajtjes27 qershor 2020